Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Capacity | 5 Ton |
| Power | 10 kW |
| Phase | Single Phase |
| Rope Length | 500 |
| Rope Diameter | 20 mm |
| Mounting | Base Mounted |
| Model/Type | BTE 5 ton |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Power Source | Electric |
Lifting Winch Machine 5 Ton
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Capacity | 2 Ton |
| Power | 5 kW |
| Phase | 3 Phase |
| Rope Length | 300 m |
| Rope Diameter | 14 mm |
| Speed | 10 m/min |
| Usage/Application | Pulling |
| Power Source | Electric |
| Material | Mild Steel |
| Type | Rope Winch |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 10 kW |
| Capacity | 5 Ton |
| Phase | Three Phase |
| Rope Length | 500 m |
| Rope Diameter | 20 mm |
| Speed | 7 m/min |
| Material | ms |
| Power Source | electric |
| Country of Origin | Made in India |
5 ton winch plenetry winch machine
Additional Information:
Product Details:
| Drum type | Single drum |
| Capacity | 10 Ton |
| Load capacity | 10 ton |
| Power source | Electric |
| Rope capacity | 500 m |
| Rope diameter | 24 mm |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Material | Mild Steel |
| Type | Drum Winches |
| Usage | Industrial |