Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Number |
| Capacity | 10 ton |
| Power | 20 kW |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Engine drive |
| Rope Length | 500m |
| Rope Diameter | 24 mm |
| Mounting | Base Mounted |
| Type | Hydraulic Winches |
| Type of Winches | Electric Winches |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Power industries |
10 Ton winch machine